Дунав отстъпи на шампиона на А група във финала за Купа БФБ
Дунав отстъпи на шампиона на А група във финала за Купа БФБ / netinfo

"Дунав" не успя да преодолее шампиона от последните две години в "А" група ССК "Икономически университет" Варна във финалния мач от турнира за Купата на Българската федерация по баскетбол. Момчетата на Николай Господинов отстъпиха със 73:78 (22:16, 20:20, 20:21, 11:21) в срещата за трофея в надпреварата, която се проведе в Благоевград.

Русенският състав започна по-добре двубоя. Филип Самойлович вкара първия кош след точна стрелба от тройката за 3:0. Дунавци владееха инициативата и логично приключиха първата част с 22:16 в своя полза.

След подновяването на играта момчетата на Николай Господинов вдигнаха оборотите и дръпнаха в рамките на няколко минути със 17 точки за 39:22. До почивката обаче вкараха само още 3 точки, допускайки 14 в своя кош за 42:36 на полувремето.

Третата част бе равностойна, но дунавци продължаваха да са напред в резултата. Авансът им варираше между 2 и 11 точки до 62:57 в тяхна полза 10 минути преди края.

В края обаче варненските "студенти" успяха да стигнат до обрата и спечелиха Купата на БФБаскетбол.

Ростислав Тончев бе най-резултатен за "Дунав" с 16 точки. По 12 т. реализираха Филип Самойлович и Васил Михайлов, а Герасим Николов се отличи с 11 точки.