КК Дарис сред най- добрите на Gazi baba open в Скопие
КК Дарис сред най- добрите на Gazi baba open в Скопие / netinfo

Кюстендилският карате клуб "Дарис" се нареди на 4- то място в комплексното класиране по медали на 9- тия международен турнир "Gazi baba open" в Скопие, Македония. Участваха над 500 състезатели от 9 държави и 63 клуба.
Възпитаниците на треньора Борислав Иванов спечелиха 5 златни, 3 сребърни и 5 бронзови отличия. Шампиони отборно на ката станаха Вилхем Вилхемов, Иван Иванов и Бойко Парлапански. При най- малките- 8- годишни, бронзови отличия на ката за Денислав Стоев и Християн Василев. Двамата каратеки от "Дарис" се класираха на първо и второ място в дисциплината- макевара.
Никола Александров се класира втори, а Александър Стефанов е трети, при 9- 10- годишните, на ката- I ниво. Юлиян Захариев бе най- добър и заслужи златото на II- то и по- високо ниво.
Иван Иванов се окичи със златен медал, а Бойко Парлапански с бронзов при 11- 12 годишните, на първо ниво.
Три медала в актива на "Дарис"- Кюстендил и от дисциплината кумите. Иван Иванов е втори в категория до 35 кг, а Вилхем Вилхемов спечели златото в категория + 45 кг. Симеон Стойчев се класира трети при младежите, категория до 68 кг.
"Този турнир бе една добра проверка, като контролни срещи преди Държавното първенство за всички възрасти, което е събота и неделя в Албена", каза за Дарик треньорът Борислав Иванов.