Дунав отстъпи на Лудогорец при юношите
Дунав отстъпи на Лудогорец при юношите / netinfo

Футболистите на "Дунав" загубиха от "Лудогорец" с 0:3 в мач от първенството на Елитната група при юношите старша възраст в зона "Варна".

Гостите диктуваха темпото през по-голямата част от двубоя. Момчетата на Димитър Тотев от своя страна разчитаха повече на контраатаки, при които също имаха своите шансове за отбелязване на гол. Разградският тим обаче поведе с попадение на Веселин Любомиров в 29-та минута. До края на първата част резултатът остана непроменен.

След почивката играта продължи при подобен сценарий. Гостите успяха да материализират своите възможности пред дунавската врата с голове на Кристиян Михайлов в 54 мин. и отново на Веселин Любомиров в 64 мин. Русенският състав нямаше какво повече да губи и се хвърли в атака. Дунавци създадоха още няколко положения пред вратата на съперника, като в един от случаите удариха и греда. Резултатът обаче остана непроменен до края и "Лудогорец" се поздрави с крайния успех с 3:0.

Въпреки загубата треньорът на "Дунав" Димитър Тотев сподели, че неговите момчета ще продължат да преследват класиране в призовата тройка на групата.

"Дунав" Русе: Кристиян Дончев, Джан Белгинов, Любослав Петров, Светослав Белчев, Сюлейман Тезгюн, Искрен Тодоров, Диян Руменов, Динко Станчев (Хакан Хасан), Мартин Рачев, Кристиян Петров (Веселин Василев), Станимир Петров