Берое победи Локомотив с 3:0
Берое победи Локомотив с 3:0 / Ани Георгиева, beroe.bg

„Берое" направи важна крачка по пътя към първата шестица, побеждавайки с 3:0 „Локомотив" (Пловдив) в мач от XX кръг на „А" група.

Иво Иванов откри с глава в 8-ата минута, а Салим Керкар удвои преднината за беройци в 25-ата. Самир Аясс добави едно попадение в 77-ата минута на мача. Георги Вълчев от „Локомотив" получи втори жълт картон в 88-ата минута на мача и гостите доиграха мача с човек по-малко.

През миналата седмица и двата отбора играха. „Локомотив" (Пловдив) победи с 2:1 „Локомотив" (София) на собствения си стадион в първи мач от четвъртфиналите за купата. В отложен мач от осминафиналите „Берое" отсъпи с 1:0 като гост на „Лудогорец".

След 19 изиграни шампионатни срещи тимът, ръководен от Петър Хубчев, заемаше пета позиция в класирането с актив от 31 точки, а съперникът „Локомотив" бе на десето място с 20.