Лудогорец обърна корави хървати
Лудогорец обърна корави хървати / netinfo

Българският шампион Лудогорец победи коравия хърватски тим Риека, с 2:1 във втората си контрола в Испания. Българите инкасираха гол след чудесно изпълнение на фаул от страна на съперника.

В края на първото полувреме Моци изравни от дузпа, а в началото на второто, Безяк донесе победата.

Това бе най-силният мач на Лудогорец в сравнен с първите три контроли, които шампионите изиграха тази година, като само липсата на завършващ удар ги лиши от по-сериозна победа.

Георги Дерменджиев направи някои промени в стартовите си 11, след като в предишните три двубоя залагаше на два равностойни състава, които да играят по 45 минути. Съставът се доближаваше максимално до оптималната формация, с която Лудогорец игра в групите на Шампионската лига. Изключение правиха Александър Барт, Жунино Кишада и Христо Златински, които почти нямаха минути в групите на най-комерсиалния турнир.

Разградчани изиграха наистиа добър мач, но и Риека имаше своите ситуации. През първото полувреме българският тим удари две греди - на Кишада и Барт.

Резултатът обаче бе открит от хърватите в 29-та минута, след изпъление на Томасов от пряк свободен удар.

В първата минута на добавеното време към първото полувреме, Моци изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Абало на границата на наказателното поле.

Марселиньо изработи второто попадение за Лудогорец в 50-та минута, когато спря топката на Безяк и той вкара с хубав удар извън наказателното поле.