„Сините феи“ безкомпромисни срещу „Монтана 2003“
„Сините феи“ безкомпромисни срещу „Монтана 2003“ / netinfo

„Дунав 8806“ надви „Монтана 2003“ с 96:66 (20:12, 34:23, 25:14, 17:17) в мач от деветия кръг за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ-жени. Двубоят се игра в залата в русенския квартал „Здравец“.

Мария Цанкова вкара първия кош в срещата за 2:0 за гостите. След това обаче момичетата на Георги Божков поеха инициативата и след 10 минути игра вече бяха напред с 8 точки за 20:12.

През по-голямата част от следващата четвърт авансът им варираше между 7 и 11 точки, но преди почивката нарасна и до 21 т. На полувремето дунавки водеха с 19 точки за 54:35, като с основна заслуга за техния актив бе Кристина Сантяго, която записа 31 точки за 20 минути игра.

След почивката Божков даде малко почивка на Сантяго, но това не наруши ритъма на „сините феи“, които продължиха да наказват всяка грешка на съперника. 10 минути преди края те вече водеха с 30 точки за 79:49, а финалната сирена отмери 96:66 за шампионките.

За русенския състав най-добра бе калифорнийката Кристина Сантяго, която завърши с дабъл дабъл от 42 точки и 13 борби. 16 точки и 9 борби добави Жаклин Златанова, а Виолина Кочева записа 12 точки, 5 борби и 5 асистенции. За гостите 23 точки вкара Мария Цанкова, а Стефка Николова добави 15 точки.

В следващия кръг на първенството „Дунав 8806“ гостува на „Рилски спортист“ от 15:00 ч. на 29 декември в зала „Арена Самоков“.