„Дунав“ победи и „Черноморец 2014“ в Русе
„Дунав“ победи и „Черноморец 2014“ в Русе / netinfo

Мъжкият баскетболен „Дунав“ записа победа в мач от шестия кръг на първенството в „А“ група. Момчетата на Николай Господинов надделяха над бургаския „Черноморец 2014“ с 94:89 (28:24, 27:23, 21:17, 18:25) в залата в русенския квартал „Здравец“.

Домакините започнаха по-добре и малко повече от две минути след началото водеха с 10:0. Авансът им стигна на два пъти и до 13 точки, но в края на първата част бургазлии го намалиха до 4 точки за 28:24 за русенския тим.

Дунавци продължиха да диктуват темпото, но гостите съумяха с много усилия да се задържат близо до тях до почивката, която дойде при 55:47 за момчетата на Николай Господинов.

След подновяването на играта русенската преднина отново се увеличи и варираше между 12 и 17 точки. 10 минути пред края таблото показваше 76:64 за домакините.

Въпреки че през цялото време играха с една петица на терена, гостите се доближиха на 3 точки зад дунавци. За повече обаче нямаха сили, а финалната сирена фиксира 94:89 за русенския отбор.

Най-добър за победителите бе Денис Титов, който завърши с 25 точки. Герасим Николов добави 24 точки, а Лъчезар Радев – 13. Дабъл дабъл от 12 точки и 13 борби записа Николай Николов. За бургаския тим най-резултатен бе Крум Дойчинов с 30 точки. Той овладя и 11 борби за дабъл дабъл. С 22 точки и 10 асистенции пък се отличи Филип Самоилович.