Вая Драганова с купа и 3 медала от силен турнир в Словения
Вая Драганова с купа и 3 медала от силен турнир в Словения / Личен архив

Елитната гимнастичка на „Велбъжд" Вая Драганова се завърна с купа и три медала от силен международен турнир в Любляна, Словения. В това 16- то поред издание на турнира участваха състезателки от 12 клуба на 10 държави. Надпреварата бе само в категория „А", като всяка държава бе с най- добрите си представителки.

netinfo

Вая Драганова се класира втора в многобоя, при родените 2003 година, като бе наградена с купа и сребърен медал. Гимнастичката на „Велбъжд" бе над всички при съчетанията без уред и остави на голяма разлика след себе си останалите момичета. Регламентът на турнира предвиждаше изпълнение на съчетание с уред по избор. Вая Драганова игра с топка, като се окичи със сребърен медал, пред нея се класира състезателка от Хърватска, избрала бухалки.

netinfo

„Много силен турнир и сме много щастливи и доволни от представянето на Вая Драганова. Златният медал й бе връчен от посланика на България в Словения", каза Блага Шишкова, която бе част от съдийския състав. Вая Драганова се подготвя от Валя Машова.