Две шампионски титли за русенски щангисти от ТСК „Русе”
Две шампионски титли за русенски щангисти от ТСК „Русе” / netinfo

С две шампионски титли от Държавното отборно първенство по вдигане на тежести се завърнаха младите русенски щангисти от ТСК „Русе”. Турнирът се проведе преди дни в Сопот и бе втори кръг от турнира след първия, който се състоя през пролетта.

Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови завоюваха безапелационно шампионските купи и при момчетата, и при момичетата. Момчетата оставиха след себе си с огромна преднина отборите на Пловдив и Варна, а момичетата – тимовете на Търговище и Сопот.

Освен отборните титли, русенските тежкоатлети завоюваха и 12 призови места в индивидуалните класирания.

При момчетата в категория до 30 кг. Асен Асенов стана трети, в категория до 35 кг. Християн Илиев се класира първи, а в категория до 40 кг. Ангел Русев зае второ място. В категория до 45 кг. Митко Георгиев стана първи, в категория до 50 кг. Роберт Димов зае второ място, а в категория до 62 кг. Кристиян Йорданов стана първи.

При момичетата в категория до 40 кг.  Стилияна Маринова се класира втора, а  Виктория Станева -  трета. Надежда-Мей Нгуен очаквано стана победител в категория до 48 килограма, а в категория до 53 кг. Преслава Костова завоюва второ място. При кадетите, в категория до 62 килограма Стилян Гроздев стана първи.

„Представянето на децата е отлично. Реално, след въвеждане на новите правила и отделните класирания при момчетата и момичетата, ние станахме първите шампиони в тези възрастови групи. Очаквахме това добро класиране предвид добрата подготовка на децата през изминалите месеци”, коментира треньорката на тима Кръстина Атанасова.

До края на годината за децата от Тежкоатлетически спортен клуб „Русе” предстоят още две състезания. През ноември е турнирът „Михаил Петров” в Габрово, а през декември – състезанието за Купа „Варна”.

ТСК „Русе” изразява своята огромна благодарност за оказаната подкрепа на д-р Кирил Панайотов.