Хандбалистките тръгнаха с победа в зала за милиони в Свиленград
Хандбалистките тръгнаха с победа в зала за милиони в Свиленград / Дарик нюз, архив

„Етър- 64“ стартира защитата на титлата с убедителна победа с 29:19 (16:11) в Свиленград. Мачът със „Свиленград- ПУ” трябваше да се играе във В. Търново, но заради ангажименти на ДКС “В. Левски”, свързани с Фестивала на военните духови оркестри, двата отбора размениха домакинствата си.

Срещата бе и първата официална спортна проява в новооткритата спортна зала в Свиленград. Прекрасното съоръжение е на стойност 5.5 млн.лв. с капацитет 1200 места и предлага отлични условия. Над 250 зрители имаше на мача с етърки. Домакините са един от двата новака в групата, с изцяло нов и амбициозен отбор, финансиран от Общината в Свиленград.

След отказването на Зоя Стефанова, отсъствието на възстановяващата се Станислава Димитрова и на прекратилите състезателна дейност Първолета Димова и Кристина Стефанова, принуждава старши треньорът Йонка Генчева да сглобява почти нов състав в „Етър-64”. От Холандия се завърна Деница Иванова, а ядрото на отбора са капитанът Даниела Коцева, Маги Дончева и вратарката Десислава Николова.

В Свиленград великотърновки бързо взеха аванс от 3 гола, който започнаха да увеличават и в 15-ата минута резултатът бе вече 9:4. Разликата от пет гола се запази до почивката, дошла при 16:11.

След нея „Етър-64” вдигна оборотите и доведе разликата до 9 попадения, които в 40-ата минута намаляха до 6, но в последните десет минути „болярките” отново натиснаха и приключиха мача при 29:19.

„Етър-64”: Д. Николова, М. Павлова 3, Дончева 7, Зорн. Стефанова 7, Коцева 3, Д. Иванова 3, Д. Кръстева 6 (П. Кръстева, М. Йорданова, Хр. Гавраилова, Генчева, Динева).