Марек спря пропадането и „канарчетата“
Марек спря пропадането и „канарчетата“ / Гонг

Марек спря пропадането в А група, след като завърши 1:1 при домакинството си на Ботев Пловдив от 9-я кръг на първенството. Дупничани бяха в серия от три поредни загуби, но спечелиха точка срещу „канарчетата", като можеха да стигнат и до нещо повече.
Още в петата минута домакините бяха близко до откриването на резултата - Еньо Кръстовчев изпълни отлично фаул, но Адам Стаховяк успя да избие топката в ъглов удар. В 18-та минута Петър Тончев направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Ботев и подаде към Еньо Кръстовчев, който от чиста позиция стреля над напречната греда в аут.
В 30-та минута Александър Колев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Вихрен Манев му показа жълт картон и отсъди дузпа. От бялата точка опитният, 30-годишен нападател на марекчани Еньо Кръстовчев бе точен - 1:0 за Марек.
В 43-та минута Еньо Кръстовчев бе близко до втория си гол в мача, но Адам Стаховяк успя да отрази удара му.
В 53-та минута влезлият като резерва Ангел Русев бе изведен сам срещу Адам Стаховяк и стреля, но топката срещна напречната греда.
В 56-та минута старши треньорът на Ботев Пловдив Велислав Вуцов пусна в игра нападателя-ветеран Иван Цветков и тази смяна се оказа успешна само четири минути след появяването на Цветков на терена. В 61-та минута след двойно подаване с Мариян Огнянов опитният Иван Цветков излезе сам срещу Емил Михайлов и с техничен удар изравни - 1:1.
Марек отново можеше да излезе напред в резултата в 64-та минута, когато Еньо Кръстовчев получи хубав пас в наказателното поле на Ботев и отблизо стреля, но над напречната греда в аут.
Марек бе много близо до втори гол в 83-та минута, когато Ангел Русев центрира в наказателното поле на Ботев, след което Димитър Илиев стреля с глава, но топката срещна левия стълб на вратата на Адам Стаховяк.
В добавеното време на срещата Емил Михайлов направи решаващо спасяване след удар на Иван Цветков.
Така двата отбора не успяха да определят победител и мачът завърши 1:1. Марек остава на девето място с 8 точки, докато Ботев вече има 15 точки.