Класика на „Лудогорец“(U17) срещу „Славия“
Класика на „Лудогорец“(U17) срещу „Славия“ / netinfo

Класическа победа за 17-годишните орлета срещу връстниците им от „Славия“.

Мачът на „Лудогорец“(U17) срещу връстниците им от столичния отбор се игра на Тренировъчната база на шампионите пред малко публика, тъй като бе в работно време.

Равностойна, динамична и интересна бе първата част на мача, но без отбелязани попадения.

След почивката момчетата на Милан Чирич излязоха нахъсени за победа и първата стъпка към нея бе още в 45-тата минута. Тогава Марчело Тенев използва умело несръчно излизане на вратаря на гостите и от границата на наказателното поле прати топката във вратата. Осем минути по-късно отново Тенев отбеляза втория гол за „Лудогорец“ в този мач. 10 минути преди последния съдийски сигнал Юнуз Юнуз оформи крайния резултат 3:0.

След тази среща разградчани се изкачват на шесто място във временното класиране на Елитната група до 17 години.