Националният отбор по волейбол започна с победа участието си на Световното
Националният отбор по волейбол започна с победа участието си на Световното / източник: www.fivb.org

Българският национален отбор по волейбол започна по перфектен начин участието си на Световното първенство. Момчетата на Пламен Константинов се справиха без проблеми със съпротивата на Мексико - 3:0 гейма (25:16, 25:17, 25:21), предава Gong.bg

Българите влязоха като абсолютни фаворити в двубоя на "Ерго Арена" в Гданск и оправдаха очакванията с добра игра, която не даде шансове на мексиканците да си помислят дори и за гейм.

Така нашите момчета стартираха по план, а във втория двубой им предстои по-сериозна задача - Канада, която загуби с 0:3 от Русия в първия си мач. С днешния си успех пък България се изравни именно с руснаците начело на група C с 3 точки.

В титулярния състав попаднаха Светослав Гоцев Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев (к), Цветан Соколов, Андрей Жеков и либеро Теодор Салпаров, а в третия гейм се появиха Мирослав Градинаров и Тодор Скримов. Извън групата за двубоя останаха Мартин Божилов и Георги Сеганов.