Лудогорец е супершампионът на България
Лудогорец е супершампионът на България / netinfo

Лудогорец триумфира с втора суперкупа на България, след като победи с 3:1 Ботев в двубоя, който се игра на стадион „Лазур“ в Бургас. Мачът започна много обещаващо за Ботев Пловдив, но разградчани наложиха волята си през второто полувреме и успяха да обърнат развоя на срещата и да стигнат до крайния успех. Милен Гамаков откри резултата в 19-та минута. Съдията Николай Йорданов изгони за втори жълт картон нападателя на Ботев Александър Колев в допълнителното време на първата част. Лудогорец бързо изравни резултата след гол на Върджил Мисиджан в 54-та минута. Марселиньо вкара за 2:1 в 85-та минута, а Юнес Хамза отбеляза още при дебюта си за Лудогорец във втората минута на добавеното време на мача.

Първата опасност в срещата бе в 11-та минута пред вратата на Лудогорец, когато Цветелин Чунчуков излезе на добра позиция и стреля от малък ъгъл, но Владислав Стоянов успя да спаси и да избие топката в корнер. След това Мариян Огнянов центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, Цветелин Чунчуков стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Владислав Стоянов.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 19-та минута. Мариян Огнянов центрира от фаул в наказателното поле на Лудогорец, Пламен Николов надскочи Козмин Моци и свали топката с глава към Милен Гамаков, който отблизо вкара в опразнената врата.

Лудогорец можеше да изравни резултата в 24-та минута, когато Марселиньо пусна много хубав извеждащ пас към Даниел Абало, който излезе сам срещу Адам Стяховяк, но стреля в тялото на вратаря на Ботев, който спаси.

Пет минути по-късно Светослав Дяков пусна перфектен извеждащ пас към Марселиньо, който излезе сам срещу Адам Стаховяк и го прехвърли, но след това не успя да стигне до топката и да я довкара, защото Росен Колев се намеси и успя да изчисти в тъч.

Цветелин Чунчуков стреля опасно в 33-та минута, но Владислав Стоянов спаси.

Съдията Николай Йорданов вдигна два жълти картона в рамките на две минути на Александър Колев и Ботев остана с човек по-малко. В 45-та минута Колев задържа Кайсара и заслужено получи жълт картон, а след това във втората минута на добавеното време на срещата бе изгонен за симулация.

След като Николай Йорданов даде край на първото полувреме бе награбен от треньорския щаб на Ботев. Старши треньорът Велислав Вуцов и неговите помощници протестираха бурно заради изгонването на Александър Колев. Арбитърът показа и жълт картон на Адам Стаховяк за бурния му протест.

Лудогорец изравни резултата в 54-та минута, когато Марселиньо центрира в наказателното поле на Ботев, където Росен Колев сбърка фатално и пропусна топката, която стигна до Върджил Мисиджан, който финтира на два пъти Филип Филипов и отблизо разстреля Адам Стаховяк.

Ботев можеше отново да излезе напред в резултата в 61-та минута, когато Мариян Огнянов стреля от фаул, като насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Лудогорец, но Владислав Стоянов внимаваше и спаси.

Юнес Хамза влезе в 69-та минута на мястото на Роман Безяк. Две минути по-късно бе първата възможност, която се откри пред тунизиеца, който стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но Адам Стаховяк спаси. В 73-та минута Жуниор Кайсара подаде към Върджил Мисиджан, който стреля слабо и футболист на Ботев изби топката от гол линията.

Лудогорец обърна развоя на мача в 85-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев, Марселиньо отблизо засече топката с глава и я изпрати във вратата на Адам Стаховяк.

Ботев можеше да изравни резултата в 88-та минута, когато Иван Цветков центрира в наказателното поле на Лудогорец, след което Пламен Николов стреля с глава, но Владислав Стоянов спаси.

Лудогорец отбеляза трети гол във вратата на Ботев във втората минута на добавеното време на срещата, когато Марселиньо подаде към Юнес Хамза, който бе изведен сам срещу Адам Стаховяк и вкара за 3:1.

В последните секунди на срещата Иван Цветков получи хубав извеждащ пас и си овладя топката на гърди, като изскочи сам срещу Владислав Стоянов, след което го прехвърли, но Михаил Александров успя да изчисти топката пред гол линията.

Лудогорец завоюва втора суперкупа на България и продължи доминацията си в българския футбол.

Снимки от мача и награждаването вижте тук.

Лудогорец - Ботев 3:1

0:1 Милен Гамаков 19'

1:1 Върджил Мисиджан 54'

2:1 Марселиньо 85'

3:1 Юнес Хамза 90+2'

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов - 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци, 15.Александър Александров (46' - 4.Теро Мантула), 19.Александър Василев - 18.Светослав Дяков, 23.Христо Златински - 7.Михаил Александров, 84.Марселиньо, 17.Даниел Абало (46' -93.Върджил Мисиджан) - 9.Роман Безяк (69' - 99.Юнес Хамза)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Ботев: 1.Адам Стаховяк - 28.Филип Филипов, 37.Росен Колев, 22.Пламен Николов, 24.Лазар Марин (60' – 30. Божидар Васев) - 11.Йордан Христов, 17.Лъчезар Балтанов (76' – 2.Владимир Айтов), 7.Мариян Огнянов, 38.Милен Гамаков - 92.Александър Колев, 23.Цветелин Чунчуков (71' – 19. Иван Цветков)