С гол в 113-та минута, Германия стана Световен шампион по футбол
С гол в 113-та минута, Германия стана Световен шампион по футбол / dariknews

За четвърти път Германия стана шампион в Световното първенство по футбол. След 120 минути изтощителна игра във финалния мач на Мундиал - 2014 с единствен гол в 113-та минута, отборът на Йоаким Льов - Германия, спечели последния мач от Световното първенство и победи другия финалист - Аржентина.

Автор на единственото и решаващо попадение стана влезлият като резерва Марио Гьотце в 113-та минута, след асистенция на Андреа Шюрле.

Двубоят стартира изключително динамично, като Германия бързо установи контрол върху топката, но Аржентина отвръщаше с мълниеносни контраатаки като в 21-та минута създаде сериозно напрежение пред вратата на германците.

Интересно е, че още в първото полувреме, Аржентина отбеляза гол чрез Гонсало Игуаин, но страничният съдия отмени попадението заради засада. Така в редовното време резултатът се запази 0:0.

Часове преди старта на финалната среща, обективът на Дарик засне в Австрия фенове, които окачиха германското знаме на терасите си.