България се измъчи, но победи Австралия
България се измъчи, но победи Австралия / netinfo

Българският национален отбор по волейбол записа труден успех срещу Австралия в официалната контрола в зала "Христо Ботев". В отсъствието на Цветан Соколов, Виктор Йосифов и Георги Братоев селекцията ни постигна успех срещу "кенгурата" с 3:2 гейма (25:17, 27:29, 23:25, 25:15, 16:14). Най-резултатен за тима ни бе Данаил Милушев с 22 точки, капитанът Тодор Алексев завърши с 20, а Тодор Скримов с 18. За гостите Едгар постигна 34 точки.

Разпределителят Георги Братоев не участва в проверката заради леко мускулно разтежение на бедрото, получено при вчерашната двустранна тренировка, завършила 2:2 гейма. Той, заедно със Соколов и Йосифов, изгледаха по-голямата част от проверката таиз вечер.

Мачът бе открит с ас на ТОдор Алексиев, но последва добра серия за австралийците, водени от Джон Уриарте. Нашите обаче след първо техническо прекъсване (8:7) постепенно увеличиха аванса си и лесно затвориха частта при 25:17.

По аналогичен начин започна и вторият гейм. След блокада на разпределителя Добромир Димитров поведохме с 13:10, но гостите ни не само изравниха, но и поведоха с 16:15. След игра точка за точка в последните разигравания българите изпуснаха два геймбола и при първата си възможност "кенгурата" взеха гейма с 29:27.

Третата част бе най-равностойна с игра точка за точка, като след равенството 20:20 гостите играха по-концентрирано, допуснаха по-малко грешки и спечелиха с 25:23.

Българите обаче загатнаха за потенциала си и в четвъртия гейм започнаха ударно и с помощта на добрия начален удар на капитана Тодор Алексиев, като след негови три аса стигнахме до резуилтат 12:4. С помощта на Скримов и Краси Георгиев на второ техническо првкъсване водехме с 16:5, а Данаил Милушев бе в основата да изравним за 2:2 гейма след 25:15.

В тайбрека трудно нашите се организираха и австралийците водеха с 8:5 при размяната на полетата. Чрез Алексиев изравнихме за 10:10 и 11:11, а Ники Николов донесе крайния успех след три точки за 16:14 на фона на скандиранията "Българи, юнаци".