„Дунав 8806“ отстъпва с 0:1 след старта на „синьото“ дерби за титлата в НБЛ
„Дунав 8806“ отстъпва с 0:1 след старта на „синьото“ дерби за титлата в НБЛ / netinfo

„Дунав 8806" отстъпи на „Левски" с 68:79 (17:22, 20:17, 12:22, 19:18) в мач номер едно от финалната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред близо 1 000 зрители в залата в квартал „Здравец" в Русе.

Зорница Костова откри резултата в мача за 2:0 за домакините. Последваха 6 безответни точни в техния кош, а малко по-късно и равенство за 6:6. До края на първата част водачеството се смени няколко пъти, а в 10-та минута „сините" от София бяха напред с 5 точки за 17:22.

Малко повече от две минути след подновяването на играта преднината на гостите стигна 11 точки за 28:17. Дунавки обаче се поокопитиха и намалиха изоставането си, което в края на първото полувреме бе само 2 точки за 37:39.

Не липсваха и моменти, в които реферите Владимир Цеков, Красимир Стойнов и Николай Цинцарски предизвикаха недоволството на русенската публика с някои свои отсъждания. Междувременно тимът на „Левски" успя да дръпне отново с двуцифрена преднина. 10 минути преди края той бе напред с 12 т. за 61:49.

Въпреки вдъхновяващата подкрепа от трибуните, до финалната сирена „сините феи" така и не намериха верния път към нов обрат и загубиха в първия мач от серията.

Така дунавки отстъпват с 0:1 в преследването на трета поредна и общо четвърта шампионска титла в своята история. Серията се играе до 3 победи от 5 срещи. Вторият мач е на 24 април, четвъртък, от 18 ч. отново в залата в русенския квартал „Здравец".