Гълъбинов спаси Авелино от загуба за нула време
Гълъбинов спаси Авелино от загуба за нула време / Gulliver/Getty Images, архив

Андрей Гълъбинов се появи като резерва за своя Авелино, и само девет минути след влизането си в игра, донесе равенството 2:2 при гостуването на Юве Стабия в Серия Б.

Ожесточената битка за плейофите във втория ешелон на Италия продължава, и макар че Авелино изпусна точки срещу последния, и повечето му преки конкуренти сториха същото, като част от тях претърпяха и загуби.

Фабио Казерта на два пъти извеждаше Юве Стабия напред в резултата, но на два пъти Авелино успя да изравни.

Казерта се разписа във втората и 74-та минути, а Луиджи Касталдо направи първо 1:1 в добавеното време на първото полувреме, преди Гълъбинов да се разпише в 88-та минута.

Българският национал влезе в игра в 79-та минута, на мястото на Милеси.

Авелино има само една победа в последните си седем мача, и представянето на тима през 2014-та е на път да им коства място в плейофите за влизане в Серия А. До края на сезона остават седем кръга.