Нотингам мина като ураган през резервите на Уест Хем
Нотингам мина като ураган през резервите на Уест Хем / Gulliver/Getty Images

Втородивизионният Нотингам Форест се класира за четвъртия кръг на турнира за ФА Къп, след като с категоричното 5:0 взе скалпа на елитния Уест Хем. Мениджърът на лондончани Сам Алърдайс със сигурност съжали, че заложи на голяма част от резервните си футболисти, които бяха напълно надиграни от домакините.

Много силен мача за „супер червените“ изигра нападателят Джейми Патърсън, който се отчете с хеттрик във вратата на Адриан дел Кастийо, а другите два гола бяха дело на Джамел Абдун и капитанът Анди Рийд.

Двубоят на „Сити Граунд“ пое по заплашителна за чуковете посока още от самото начало и още в 12-ата минута Форест получи правото да изпълни дузпа. От бялата точка Абдун бе безпогрешен и изведе тима си напред.

Нотингам орагнизира още няколко опасни атаки до почивката, но не успя да увеличи аванса си, докато Уест Хем стори прекалено малко, за да се надява на изравняване. Мат Джарвис бе най-добрият за столичани преди и след паузата, но само неговите добри изяви бяха прекалено недостатъчни.

„Чуковете“ успяха да упражнят известен натиск в първия четвърт час на второто полувреме, но Нотингам успя да се ориентира и да ги накаже с брилянтна контраатака в 65-ата минута. С няколко паса домакините стигнаха до наказателното поле на Уест Хем, където Патерсън стреля ниско към левия ъгъл, а Адриан не се намеси добре и топката влетя в мрежата.

Шест минути по-късно крушението стана пълно, когато Абдун намери Хенри Лансбъри пред дъгата, а бившият играч на Арсенал с хитър пас отклони вляво към Патерсън. Младият англичанин стреля с десния крак, а след рикошет в Рийс Бърк кълбото отново посети долния ляв ъгъл.

Десетина минути преди края Патерсън оформи своя хеттрик с хубав пробив през центъра. Нападателят се разходи между централните бранители, преди от около 13 метра с кинжален шут вдясно от Адриан предреши всичко.

Крайното 5:0 стана факт в първата минута от добавеното време, когато Абдун проби хубаво отляво и се освободи от пазача си с рязко спиране. Алжирецът забеляза непокрития фронтално срещу вратата Рийд, а ветеранът от 7-8 метра изстреля топката под гредата.