Състезателката на боксов клуб „Русе“ Стойка Петрова е вицешампион на Европейския съюз / www.sxc.hu

Състезателката на националния отбор по бокс и на клуб „Русе“ Стойка Петрова стана вицешапмион в турнира за купата на Европейския съюз в категория до 51 килограма, съобщиха от клуба й. На финала в унгарския град Кещели Стойка изигра равностоен мач с олимпийската шампионка Никола Адамс от Великобритания.

Пътят до вицешампионската титла в турнира за купата на Европейския съюз на възпитаничката на треньора Павел Сяров бе белязан с две победи – над германката Пинар Илмаз и над унгарката Каталин Анксин.

Националният отбор на България бе представен в Унгария от три боксьорки. Другите две състезателки на България – Севда Асенова от боксов клуб „Русе“ (48 кг) и Светлана Каменова от „Добруджа“ (60 кг), отпаднаха от надпреварата след загуби съответно от съпернички от Уелс и от Финландия.