Ювентус взе с 2:1 гостуването си срещу Киево в мача от 23-ия кръг в Серия А. „Бианконерите“ не се поддадоха на напрежението, въпреки че вчера Наполи ги изравни по точки на върха в класирането, и победиха „летящите магарета“ с два гола преди почивката.

Домакините успяха да разочароват тимове като Рома и Лацио от началото на кампанията, но срещу „старата госпожа“ бяха без Дженаро Сардо, Лусиано и Букари Драме.

Ювентус пък не можеше да разчита на Мирко Вучинич, заради наказание, и на контузените Клаудио Маркисио, Джорджо Киелини, Симоне Пепе и Никлас Бендтнер. Новото попълнение Николас Анелка бе в групата за двубоя, но така и не се появи в игра.

Торинци откриха резултата още в 10-та минута с великолепен гол на Алесандро Матри, който се разписа за 1:0 след асистенция на Артуро Видал.

Щефан Лихтщайнер удвои преднината за гостите в 42-та минута, когато бе точен за 2:0 в полза на Ювентус.

Малко след почивката, Киево успя да върне един гол, с който обаче само оформиха крайния резултат. За 1:2 в 52-та минута се разписа Сирил Теро.

В таблицата, Ювентус е на върха с 52 точки, на 3 пред 2-ия Наполи. Киево е на 12-а позиция с 28 точки.