Добруджа 07 спечели Купата на България по волейбол
Добруджа 07 спечели Купата на България по волейбол / netinfo

Добруджа Добрич надделя в епичен петгеймов мач над Монтана с 3:2 (21:25, 25:20, 16:25, 25:22, 15:9) гейма във финала на турнира за Купата на България и спечели трофея.

В първия гейм Монтана наложи волята си и спечели с 25:21 в пълната добричка зала "Добротица". Монтанци играха по-добре в тази част, но резултатът мина през различни резултати, стигна се и до изравняване при 18:18, но тимът от северозападния град триумфира.

През втората част домакините се справиха със съперника си и взеха гейма с 25:20. Пак се стигна до равенство 18:18, и крайното 25:20.

В третия гейм отново Монтана спечели и поведе с 2:1. Монтанци бяха много категорични в този етап на двубоя и спечелиха на 16.

След равностойна игра в четвъртата част и подкрепяни от феновете по трибуните Добруджа изравни след 25:22.

Стигна се до тайбрек, където Добруджа съумя да покаже по-здрави нерви и спечели с 15:9 в един момент от мача Любомир Агонцев от Монтана не сдържа нервите си и удари мрежата, след което получи червен картон и наказателна точка за домакините. Така Добруджа спечели трофея след 3:2 гейма. Така Монтана загуби втори финал този сезон, след като отстъпи и в плейофа за титлата срещу Нефтохимик.

Това е трети трофей за Добруджа след спечелената купа през 2015 година и първенството през 2016 година.