Новак Джокович
Новак Джокович / БГНЕС
Сръбският тенисист Новак Джокович победи Кевин Андерсън в три сета и завоюва за четвърти път в кариерата си титлата от престижната надпревара Уимбълдън. 31-годишният Джокович триумфира в турнира от Големия шлем и през сезоните 2011, 2014 и 2015. В заключителната среща на Уимбълдън 2018 Джокович се наложи над Кевин Андерсън с 6-2, 6-2, 7-6.

БГНЕС

Ноле спечели с лекота първия сет с 6-2 за 29 минути с два пробива. Ситуацията не се промени и през втората част и сърбинът отново даде само два гейма на южноафриканеца.

БГНЕС

Андерсън в третия сет оказа по-достойна съпротива и бе напълно равностоен на бившия №1 в света, като при резултат 4-3 за него имаше и точка за пробив, която не успя да оползотвори.
Нещата в този сет се решиха в тайбрек, в който Джокович имаше надмощие и го спечели категорично със 7-3.