Григор Димитров
Григор Димитров / БГНЕС
Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън, съобщава gong.bg. Третият в ранглистата постигна изключителна победа в четири сета над един от най-добрите в света Ник Кириос. Великолепната тенис битка завърши 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) за 3 часа и 30 минути игра.

Как протече мачът вижте в gong.bg

Това е трета победа за Гришо над австралиеца и така резултатът в двубоите между двамата е 3:1 в полза на българина. При срещата между тях на полуфинала в Бризбейн този месец Кириос надви българската първа ракета в тениса.

БГНЕС

От началото на Откритото първенство на Австралия световният №3 със сигурност не показва най-добрата си игра, но за сметка на това демонстрира страхотна психическа устойчивост и желание за победа. След лесния успех над Денис Новак, той трябваше да премине през тежки пет сета с американския квалификант Макензи Макдоналд, след което в четири сета победи и руснака Андрей Рубльов.

Сега българинът добави в актива си победата над Кириос и продължава напред в турнира.

БГНЕС

Той ще срещне на четвъртфинала по-добрия от мача между Кайл Едмънд и Андреас Сепи.